Форма входу

Знайти на сайті
Користувальницький пошук
Наше опитування
Чому Ви ходите на роботу?
Всього відповідей: 3915
Ваша думка?
Як Вам здається, теперішнє покоління учнів навчається краще за своїх батьків?
Всього відповідей: 3510
Хмаринка тегів
СТАТИСТИКА
Усе для вас


ПАРТНЕРИ
Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter
Неділя, 29.03.2020, 21:40
Головна » 2009 » Жовтень » 3 » Подяка вчителю
Подяка вчителю
14:31

Чи замислювалися ви над тим, що є головною цінністю в житті вчителя? Вважаєте, успішність і хороша поведінка учнів? Звичайно, все це турбує педагога, але найважливіше для нього - подяка вихованців!

Напередодні Дня вчителя, хочу висловити щиру подяку всім моїм вчителям, які не тільки вчили мене, але й виховували в мені особистість. Які б прекрасні підручники не видавалися, які б чудові програми не розроблялися, справжнім провідником до струн душі дитини завжди буде вчитель. І від нього, багато в чому, залежить, чи дійдуть кращі ідеї до розуму і серця учнів у повній чистоті, або ж будуть так завзято перевернуті і спотворені, що результат виявиться прямо протилежним. Точно так само, як і зарубіжні соціальні психологи та педагоги, сьогодні ми зустрічаемося з ідеалізацією соціальної інфантильності. Мабуть тому, в рейтингу розваг таке високе місце займає Гра «Фабрика д рузів - Купуй своїх друзів, користуйся і продавай!», Де можна: «Грати з друзями прямо зараз! - Купувати і продавати своїх друзів як домашніх улюбленців. - Робити гроші на їх перепродажі. - Відправляти своїх вихованців на роботу ... » і т.п.

Стає зрозумілим, що сьогодні вже недостатньо тільки повторення програмного матеріалу підручника, щоб дійсно стати освіченою людиною, навчитись мислити самостійно, а також аналізувати ту чи іншу ситуацію та приймати відповідальне рішення. Адже кожна людина мріє про самовдосконалення. Але не кожен з мрійників готовий докласти до цього свої зусилля. Очевидно, що від педагога багато в чому залежить майбутнє його підопічного. Почуття гумору, підтримка, участь, порада - ось те, що крім професійних навичок визначає справжнього вчителя. Однїєю з найкреативніших порад, яку я отримала від вчителів у школі, була пропозиція скласти портфоліо. Це стало важливим та вагомим шкільним досвідом, систематизувало моє навчання і принесло величезне задоволення.

Наша спільна праця створювала в шкільній аудиторії атмосферу навчання, ділового спілкування, творчості й успіху. Ще в минулому столітті відомий гарвардський психолог-теоретик Гордон Олпорт підкреслював унікальність людської особистості і важливість усвідомлення власних цілей, очікувань та переваг. З практичної точки зору, портфоліо допомогло мені не тільки у виборі профілю, а й в подальшому - у виборі вищого навчального закладу. Воно дало мені можливість краще усвідомити, ким я є, мої особливості, якості, надії на майбутнє.

Напередодні зовнішнього тестування я завжди переглядала портфоліо, аби ще раз переконатися у своїх силах та досягненнях. Портфоліо стало чудовим доповненням до результатів зовнішнього тестування при вступі. Сьогодні я докладаю зусиль, аби поповнювати його своїми працями, статтями, новими досягненнями. Переглядаючи «папку досягнень», завжди згадую тебе, мій вчителю, і віддаю данину твоїй мудрості. Адже знаю, що коли прийде час, завжди зможу з гордістю презентувати кожному «журнал мого успіху». Цей успіх сьогодні я хочу розділити зі с воїми вчителями, подякувати їм - неординарним, небайдужим, творчим, вимогливим та уважним, і побажати їм добра, мудрості та любові.

Наталія Барабанова

Переглядів: 16434 | Додав: KonSerg | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright KonSerg © 2020