Форма входу

Знайти на сайті
Користувальницький пошук
Наше опитування
Чому Ви ходите на роботу?
Всього відповідей: 3915
Ваша думка?
Як Вам здається, теперішнє покоління учнів навчається краще за своїх батьків?
Всього відповідей: 3510
Хмаринка тегів
СТАТИСТИКА
Усе для вас


ПАРТНЕРИ
Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter
Вівторок, 31.03.2020, 13:15
Головна » 2009 » Червень » 23 » Зроби сам хатку для пернатих друзів
Зроби сам хатку для пернатих друзів
22:33

Шпаківня.

Шпаківню виготовляємо за розмірами, поданими на рис. 1. Передню стінку, яка має розміри 180X330 мм, виготовляємо з отвором діаметром 50 мм, а задню стінку — такого самого розміру, але без отвору. Дах робимо з обапола завширшки 210-220 мм. Торці всіх заготовок для щільного з'єднання простругуємо рубанком. Центр вхідного отвору повинен бути на віддалі 80 мм від верху. Виготовивши стінки, дах і підлогу, збиваємо хатинку. Останнім прибивають дах, пересвідчившись перед цим, що цвяхи не вийшли всередину. Щілини замазуємо замазкою або пластиліном. Якщо пази великі, то спочатку законопачуємо їх чистою ганчіркою або ватою. Хатку можна (але не обов'язково) пофарбувати зверху темнозеленою або сірою олійною фарбою. Ззаду до хатинки прибиваємо дощечку, довшу за висоту хатинки, щоб можна було міцно прив'язати її до дерева. Перед отвором можна (але не обов'язково) забити дерев'яний (не металевий) кілок у заздалегідь просвердлений отвір. Усередині поличок робити не треба. Перед прикріплюванням можна насипати в хатку шар сухої тирси, змішавши її з сухим торфом. Товщина шару цієї суміші не повинна перевищувати 20 мм. Шпаківні треба вішати на дереві на висоті 8-10 м так, щоб отвір був на. схід або південний схід. Шпаки люблять «компанію», тому шпаківні можна розвішувати по кілька на одному дереві. У таких шпаківнях можуть жити шпаки, синиці — горихвістки, мухоловки, вертишийки.

Синичник.

Для дрібних комахоїдних птахів найкраще виготовляти так звані синичники. Такі хатки дещо відрізняються від шпаківень. Розвішувати їх треба на віддалі 20-30 ж одну від одної на висоті 3-6 м так, щоб отвір був на схід або південний схід. Синичник виготовляємо за розмірами, поданими на рис. 2. Отвір (вхід) повинен мати не більш як 32 мм і не менш як 30 мм. Виготовляти і збивати синичник треба так само, як і шпаківню, тільки його краще обмастити глиною або навіть землею, бо фарбувати вверху олійною фарбою не можна. Установлювати перед отвором кілок і стругати дошки синичника не треба. На внутрішній поверхні передньої стінки можна зробити ножем насічки — надрізи, щоб пернатим друзям легше було добиратись до отвору.

Хатки для горихвісток і сірих мухоловок.

Хатки для горихвісток і сірих мухоловок можна розвішати в саду на деревах або на жердинах на висоті 4-6 м. Дошки обстругують з торців і з зовнішнього боку. Фарбувати і обмащувати їх не треба, але треба добре замазати всі щілини і насипати всередину сухої тирси з торфом шаром 10-15 мм. Розміри дошок подано на рис. 3.

Переглядів: 5217 | Додав: KonSerg | Теги: своими руками | Рейтинг: 5.0/6 |
Всього коментарів: 3
0
3 Антон   [Матеріал]
САМИЙ ЛІПШИЙ САЙТ У СВІТІ!!! ФАЙНО!!! УРА!!!

0
2 андрій   [Матеріал]
а я зробив

0
1 AOV   [Матеріал]
Нужная информация в "копилку" учителя технологии smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright KonSerg © 2020